Mistrovství ČR ve sportovní střelbě 2017, kule 08.-10.09.2017

10.09.2017 21:56

Po prvních dvou dnech.
V pátečním závodě juniorů si zastřílel LM 60 Petr Voldán a výsledkem 582.6 bodů na desetiny, obsadil 23. příčku.
V dnešním sobotním pokračování v disciplíně SM 3 x 20, si nejdříve zastřílel v kategorii dorostenců Matěj Nedvěd, který obsadil 24. příčku nástřelem 527 bodů ne celé body.
( vkleče 90,91 181, vleže 93,99 192, vstoje 73,81 154).
Po dvou disciplínách se pohyboval na 8. místě, následoval stoják, ve kterém jsou ještě velké rezervy.
V kategorii dorostenek, se v odpoledních hodinách představila i Iveta Soukupová, taktéž v disciplíně SM 3 x 20. S novou puškou to ne vždy jde hladce, přesto se statečně prostřílela k solidnímu výsledku. 20. místo za 533 bodů na celé body. (vkleče 92,86 178, vleže 90,94 184, vstoje 88,83 171).
V obou případech se jedná o seznamování s malorážkou a po tříměsíčním trénování se dá hovořit o dobré přípravě pro další sezónu.
Zítra nás bude reprezentovat kvarteto: Iveta Soukupová, Matěj Nedvěd, Kateřina Němcová a Matyáš Kouřil v disciplíně SM 60 (tedy malorážka vleže) tak držíme
Velká gratulace patří bývalé svěřenkyni Nikole Foistové, která vyhrála základní závod i finále mezi juniorkami v SM 3 x 20 a stala se vítězkou M ČR za SSK Olymp Plzeň. A v kategorii muži obstál i další střelec původem z SSK Stromovka CB - Petr Šmol obsadil ve finále v LM 60, 2. místo momentálně za SSK Dukla Plzeň.

Mistrovství ČR ve sportovní střelbě 2017
Disciplína: sportovní malorážka 60 ran v leže
10.9.2017 pokračování MČR.
Na 170 dorostenců a dorostenek si to rozdalo ve sportovní střelbě v poslední disciplíně SM 60 v leže.
Obrovská konkurence si vyžádala obrovské vypětí nejednoho střelce. Každý se s tím musel vyrovnat sám a to je na tomto sportu to krásné. Ovládat mnohé emoce je až neuvěřitelné, jak kdo dokáže zvládat.
Naši borci v akci:
Dorostenci:
Matěj Nedvěd 19. místo 578 bodů ( 97, 97, 97, 95, 97, 95),
Matyáš Kouřil 572 bodů osobáček (93,95,96,99,95,94) 33.místo
V dorostenkách nejlépe:
Kateřina Němcová 53. místo 562 bodů (97, 95, 95, 91, 91, 93), Iveta Soukupová na 59. místě 558 bodů ( 90, 96, 93, 94, 94, 91).
Hodnocení:
Velká celorepubliková akce dobře organizována a z našeho pohledu bezproblémová.
SSK Stromovka začala plně trénovat malorážku až v letošním roce a to poslední víkend v květnu 2017. Tedy naše výsledky jsou práce našich dorostenců za pouhé tři měsíce.
Gratuluji a přeji skvělou vzduchovkovou sezónu, máme rozhodně na čem stavět.

Co nám chybělo, byla jakákoliv reklama v podobě reklamních spotů před touto akcí, tak hlavně přímo v dění samotných závodů nebyl nikdo z novinářů či nějaké televize. Vzhledem k masové akci, kdy se sešlo neskutečné množství střelců a střelkyň jak v kategoriích dorostu, juniorů, nebo dospělých je to velká škoda. Tato masová akce by byla jistě dobrou reklamou tohoto sportu.